Çorum Osmancık Belediyesi, Aleyna Tilki’nin ilçede vereceği konseri, LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepkisi nedeniyle iptal etti

MHP’li Osmancık Belediyesi’nden bugün yapılan yazılı açıklamada, Aleyna Tilki’nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki’nin bugün İstanbul’da yapılan LGBTİ+ aksisi harekete yönelik yansısı nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

Osmancık Belediyesi’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

  • Belediyemizce Osmancık pirincinin tanıtımı hedefiyle organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Şenliği, 16-25 Eylül 2022 tarihleri ortasında kültür ve sanat aktiflikleri, sportif faaliyetler, lokal etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.
  • Festival kapsamında ‘halk konseri’ ve ‘gençlik konseri’ olmak üzere iki başka konser planlanmıştır. Gençlerimizin teklifiyle gençlik konserine müzikçi Aleyna Tilki davet edilmiştir.
  • İlçemiz kadim medeniyetlere mesken sahipliği yapmış tarih ve kültür kentidir. Osmancık halkı, sanata ve sanatkara büyük paha vermektedir. Lakin müzikçi Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde toplumsal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde hüzünle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

ALEYNA TİLKİ: LGBTİ ARTI ZIDDI YÜRÜYÜŞ NE YA

Aleyna Tilki, toplumsal medya hesabında dün yaptığı paylaşımda, İstanbul’da bugün yapılan LGBTİ artı aykırısı yürüyüşe ait şu iletisi yayınlamıştı:

  • LGBTİ artı aykırısı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? His ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi tabiata aykırı! Zihniyetler çok korkunç.

DİYANET-SEN ÇORUM ŞUBESİ BAŞKANI: DİNİ VE MİLLİ KIYMETLERİMİZİ AYAKLAR ALTINA ALAN BİRİLERİNİ İLÇEMİZDE GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Diyanet-Sen Çorum Şubesi Başkanı İsmail Şanal, Aleyna Tilki’nin Osmancık’ta vereceği konsere ait toplumsal medya hesabında 26 Ağustos’ta şu paylaşımı yapmıştı:

  • Aleyna Tilki Osmancık’ta konser verecekmiş. Kentin kültürüne, sanatına, toplumsal hayatına, geleneklerine, kıymetlerine ve inancına katkı sağlamayan, dini ve ulusal kıymetlerimizi ayaklar altına alan birilerini ilçemizde görmek istemiyoruz. Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan LGBTİ artı savunucusu bireylerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model üzere sunulmasına karşıyız. Kentin idarecilerini, toplumun hassasiyetlerini dikkate almaya ve programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir