İstanbul’da dehşet anları! Önce silahla vurdular sonra sopayla dövdüler

Olay, evvelki ay saat 02.30 sıralarında Kağıthane Şirintepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Sultan Selim Mahallesi’ndeki Oto Sanayi sitesi içerisinde alkol kullandıktan sonra yürüyen Murat Yişilçeçen cadde üzerinde yürüdüğü esnada motosikletle gelenini iki şahıs tarafından silahlı atağa uğradı. Yolda yürüyen adama kurşun yağdıran şahıslar geldikleri motosikletle olay yerinden kaçarken, bacağından yaralanan adam ise yol kenarında bekleyen taksiye binmeye çalıştı.

ÖNCE SİLAHLA VURDULAR SONRA SOPAYLA DÖVDÜLER

Yaralı şahıs taksiye binerek hastaneye gitmek istediği sırada, motosiklette bulunan şahıslardan biri elinde sopayla tekrar geri geldi. Şahıs ticari taksiye binen adama bu kere de sopayla saldırdı. Öldüresiyle dayak atan şahıs daha sonra motosikletle olay yerinden kaçarken, yaralı şahıs akabinde darp edildiği taksinin şoförü tarafından Kağıthane Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı. Dehşet anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

KAĞITHANE POLİSİ SALDIRGANLARI YAKALADI

Olayın akabinde hastanede olan yaralı adamın tabiri doğrultusunda harekete geçen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çeliktepe Şehit Bestami Şeker Polis Merkezi Amirliği polisleri, olay yerine giderek güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda şahısların emniyette çok sayıda kaydı cürüm bulunan Kadir A. ile “Kenzo” lakaplı Şahin G. olduğu tespit edildi. Polis takımlarının yaptığı çalışmalar sonucunda Kadir A. konutuna yapılan baskın sonucunda yakalanırken, olayda kullandığı tabancaya ise el konuldu.

“TAKSİCİ ORTAYA GİRİNCE TAKSİCİYİ DE DÖVMÜŞLER”

Olayla ilgili konuşan bir vatandaş, “Olay gece 2 üzere olmuş. Ortalarında alacak verecek davasından bir hasımlık varmış. İki kişi motorla gelmiş ve şu kaldırımda motordan inmişler. Adamın bacağına birkaç el ateş etmişler. Vurulan şahıs taksiye binmiş. Başkaları de geri dönüp taksinin kapısını açmışlar ve sopayla tekrar vurmaya başlamışlar. Taksici ortaya girince taksiciyi de dövmüşler. Sonra da kaçmışlar. Yaralı taksiyle hastaneye gitmiş, öbürleri de yakalanmış diye biliyorum” dedi.

SALDIRGANLARDAN BİRİ TUTUKLANDI

Öte yandan Şahin G. ise Kağıthane Asayiş Ofis Amirliği polisleri tarafından “uyuşturucu unsur kullanmak” kabahatinden yakalandı. Emniyette tabirleri alınarak “kasten yaralama” cürmünden isimli süreçleri yapılan Kadir A. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Şahin G. ise isimli denetim kaidesiyle tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı. Şahıslarla Murat Yişilçeçen ortasında alacak-verecek nedeniyle hasımlık olduğu ortaya çıktı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir