Muhabirin sorusuyla gerildi! Oruç tutan oyunculara baskı yaptığı söylenen Kuntz’tan olay çıkış

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (EURO 2024) D Kümesi’nde yer alan A Ulusal Ekip, deplasmanda Ermenistan’la karşı karşıya geldi. Geriye düştüğümüz maçtan 2-1 galip ayrıldık.

ORUÇ KRİZİ İDDİASI

A Ulusal Ekip’te çok sayıda oruç tutan futbolcunun Teknik Yönetici Stefan Kuntz’un kendilerine karşı tavırlarından rahatsız olduğu, teravih namazı saatinde ekstra egzersiz koyması sebebiyle şikayetçi olduğu sav edildi.

KUNTZ SİNİRLENDİ

Stefan Kuntz, gazeteciden gelen bu sorudan sonra sonlandı. Alman teknik yönetici, “Benim bu türlü bir şey yaptığımı, bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Yanlışsız olan A Ulusal Kadro’da birçok oyuncu niyetliydi. Yüzde yüz bu mevzuyu destekliyorum. Ve ben takımımı kurarken o gün performans gösterecek oyuncularıma nazaran takımımı seçiyorum” dedi.

“BENİM KARAR VERME AŞAMALARIMLA BELİRLİ OLMUYOR”

Türkiye’de çalıştığı için keyifli olduğunu söyleyen Kuntz, “Ben severek buradayım. Kültürel değişiklikleri kabul ediyorum. Bu stil durumlar benim karar verme aşamalarımla belirli olmuyor” tabirlerini kullandı.

“ABDÜLKERİM’İN TEDAVİSİ 2 HAFTA SÜRECEKTİ”

Baş ağrısı sebebiyle takımdan çıkartılan ve Galatasaray’ın maç takımında yer alan Abdülkerim Bardakcı’nın durumuyla ilgili ise “Abdülkerim’i tedavi eden tabiplerden aldığımız raporda nörolojik olarak tedavinin 2 hafta süreceği söylendi, biz de bu karar doğrultusunda kararımızı verdik” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir